САГААЛГАН

AIQsCOBFxro8 лютого буддисти святкували Сагаалган – Новий рік, який здавна у всіх культурах і традиціях має загальний символічний сенс – позбавлення від проблем і невдач, року що минає, надія на добробут, родючість і процвітання в майбутньому році.

У буддійської традиції святкування Нового року припадає на перший весняний молодик за місячним календарем.

За три дні до настання свята в храмах здійснюється особливий молебень, присвячений дхармапалам – десяти божествам Вчення.

За день до Нового року проводиться обряд Дугжууба – церемонія духовного очищення, котрий допомагає перейти з року старого в новий рік, позбувшись від вантажу торішніх бід, гріхів та нещасть.

У день, що безпосередньо передує Новому року, здійснюється окремий молебень богині Шрі-Деві (у Тибеті – Балдэн Лхамо), яка вважається покровителькою столиці Тибету. У храмах протягом всього дня і ночі проходять урочисті служби – хурали.

У перший день року не можна ходити в гості, його треба провести в колі сім’ї, а відвідування родичів і друзів почнеться з другого дня і може тривати до кінця місяця – весь цей “білий місяць” вважається святковим.

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>