ВОСКРЕСІННЯ ГОСПОДНЄ ЗА ГРИГОРІАНСЬКИМ КАЛЕНДАРЕМ

imageВоскресіння Христове (Великдень, Пасха) - найдавніше християнське свято, головне свято богослужебного року, що встановлено на честь Воскресіння Ісуса Христа.  Дата свята не є сталою і кожного конкретного року обчислюється за місячно-сонячним календарем (перехідне свято).

За синоптичними Євангеліями розп’яття Ісуса Христа відбулося 15 нісана (перший місяць року у єврейському релігійному календарі). Євангелист Іван проте уточнює, що Ісус помер 14 нісана — в час коли жертвували ягнят у Храмі на свято песах. Таким чином для перших християн страсті Христові, Його смерть стали сподіванням на звільнення. Сам Христос стає Агнцем Божим: «..Пасха наша, Христос, принесений у жертву». Опис воскресіння Христового описаний у всіх Євангеліях, та веде свій початок з єрусалимської громади. Звідти і походить перший вигук, яким відкриваються пасхальні літургії по всьому світі: «Христос справді воскрес …(і з’явився Симонові).». За євангелистами, Воскресіння Христа є виключно дією Бога, при якій не була присутня жодна людина. Лише наслідки цієї дії були представлені спочатку близькому оточенню Христа — жінкам з його батьківщини, що бачили його смерть та поховання і які раптом відкрили, що гріб куди його поклали став пустий. Тут ангел сповістив їм про воскресіння та послав до до апостола Петра та інших учнів. За євангеліями від Матвія та Марка ангел посилає учнів у Галилею для зустрічі з воскреслим Ісусом. Євангелисти Іван, та Лука в доповнення описують зустрічі з Ісусом у Єрусалимі та його околицях.

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>