БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

horygvuСьогодні християни східної традиці святкують Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Події Благовіщення описані єдиним євангелистом – Лукою. У своєму Євангелії він повідомляє, що в шостий місяць після зачаття праведною Єлизаветою святого Іоанна Предтечі Гавриїл був посланий Богом до Назарета до Діви Марії зі звісткою про прийдешнє народження від неї Спасителя світу.

Ангел, увійшовши до Неї, сказав: “Радуйся, благодатна, Господь з тобою! Благословенна ти між жінками.” Вона ж стривожилась цим словом і почала роздумувати в собі, що могло значити те привітання. Ангел їй сказав: “Не бійсь, Маріє! Ти бо знайшла ласку в Бога.  Ось ти зачнеш у лоні й вродиш сина й даси йому ім’я Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься. І Господь Бог дасть йому престол Давида, його батька, і він царюватиме над домом Якова повіки й царюванню його не буде кінця.”(Лк. 1:28-33)

Церква на Сході в різний час вважала Благовіщення як Богородичним, так і Господським святом. В даний час воно входить в число великих дванадцяти свят і відноситься, зазвичай, до Богородичних свят, через що йому призначаються богослужбові облачення блакитного кольору.

У християнстві символом Благовіщення вважається біла лілія – квітка, що символізує чистоту і непорочність діви Марії. Ці квіти часто зображувалися на іконах і картинах, присвячених Благовіщенню.

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>