В ТЕРНОПОЛІ ОСВЯТИЛИ ЛЕМКІВСЬКУ ЦЕРКВУ

P11206319 червня у Тернополі Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько – Зборівський Василій (Семенюк) освятив новозбудовану лемківську церкву.

Храм збудований за зразком святинь на полишених українських землях Лемківщини, Надсяння і Холмщини. Він також є культурною святинею, яка пригадує про горезвісну депортацію українців із своїх споконвічних рідних земель.У своїй промові Митрополит Василій звернувся до присутніх лемківською говіркою: “В тен празничний ден витам вшистких дітей Лемковини, Надсяння, Холмщини і Підляшшя. Ви юж сімдисят роков носите болі і тугу за свойов ріднов зимльов. Там зоставились ваши хижи, ваши земли, ваши церковці і могили ваших татови і мамови. Большевицка комуна зрадила своїй землі, зрадила нашому народу. Вас биво вигнано і одорвано од ваших зевених Бескидів і шумних потічків. Зо собов ви нич не взяви – лем любов до своєй земли і віру в Бога, свату віру своїх дідів прадідів. І гнес ту вашу віру в Бога, во тій церковци вшистки відят. Пан біг бив з вами на ваший рідной земли. Він і ту з вами зостає і не полиша. Приходте до той вашой циркві. Приводте зо собов ваши діти і онуки. Най вшистки гнес відят і слихают, же українци з Лемківщини, з Надсяння, Холмщини і Підляшшя тиж моцно любят Бога і Україну”.

P1120635Відтак відбулося вручення від імені парафіяльної громади храму «Вознесіння Господнього» подячних грамот усім жертводавцям та благодійникам, які долучилися до будівництва церкви.

Джерело: Тернопільсько – Зборівська Архиєпархія

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>