Колодний Анатолій Миколайович

колоднийЗаслужений діяч науки України, доктор філософських наук, профессор, заступник директора-керівник Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України

Один із фундаторів українського академічного релігієзнавства, фахівець із загальних проблем філософії, соціології, історії та історіософії релігії, релігійної свободи, державно-церковних відносин, історії української духовності, релігійної та релігієзнавчої думки.

Проф. Колодний А.М. має біля 1100 публікацій різного масштабу – монографій, брошур, наук. збірників, статей, статей-довідок і тез. Серед них близько 20 у різних закордонних виданнях. Є науковим редактором понад двохсот колективних монографій і наукових збірників, часописів і методичних матеріалів, індивідуальних монографій, відповідальним редактором наукового щорічника „Релігійна свобода” (видрукувано на початок 2009 року 14 регулярних і 2 спеціальних випусків), наукового квартальника „Українське релігієзнавство” (видрукувано 48 чисел), щомісячника „Релігійна панорама” (видрукувано 100 чисел).

А. Колодний є відповідальним редактором десятитомника „Історія релігії в Україні” (видрукувано 7 книг), серії „Мислителі української діаспори” (видрукувано 4 книги), серії „Релігії України” (видрукувано 4 брошури). Входить у редакційні колегії наукових журналів „Філософська думка” і „Філософські обрії” (головний співредактор), щорічника „Історія релігій в Україні”(Львів)  тощо.

А.Колодний в останні п’ять років був головою або співголовою  понад 50 наукових і науково-практичних конференцій міжнародного, всеукраїнського й регіонального масштабу. Виступив з більш ніж 150 доповідями й повідомленнями. Став ініціатором циклів науково-практичних конференцій з релігієзнавчої науки та релігієзнавчої освіти, з проблем   релігійної свободи, з історії релігій в Україні,  державно-церковним відносинам, а також Днів релігійної толерантності, які проводяться в різних містах України із запрошенням до участі в їхній роботі представників різних конфесій.

Як президент Української Асоціації релігієзнавців співпрацює з Міжнародною асоціацією дослідників релігії, Міжнародною Асоціацією істориків релігії, Міжнародною Асоціацією соціологів релігії, Міжнародною Асоціацією дослідників релігії Центральної й Східної Європи, Міжнародною Асоціацією релігійної свободи. Він є членом Міжнародної Академії  свободи релігії й віросповідань і Нью-Йоркської Академії наук. Підтримує зв’язку з Парламентом релігій світу.

Брав участь в роботі різних релігієзнавчих і релігійних заходів в більше 30 країнах зарубіжжя (США, Англія, Італія, Іспанія, Греція, Данія, Польща, Росія, Латвія, Угорщина, Індія, Японія, Австралія, Сербія, Словаччина, Узбекистан та ін).

Очолюючи Відділення релігієзнавства НАН України, А.Колодний підготував і передав різним міністерствам і установам України більше тридцяти науково-експертних і науково-аналітичних матеріалів, відповідей на листи, які надходять у Служби Президента, до Верховної Ради й Уряду з питань релігійного життя. Входив до складу різних науково-експертних комісій Кабміну, Міносвіти, Міністерства юстиції, Держкомнацрелігій, Інституту стратегічних досліджень та ін.

Засновник і Президент Української Асоціації релігієзнавців (1993р.), що нині має 19 обласних відділень, нараховує понад 300 членів, поєднуючи дослідників релігії наукових і культурно-освітніх установ, вищих навчальних закладів, працівників сфери релігії державних установ. Генеральний директор Центра релігійної інформації й свободи (ЦеРІС).

Працював у складі науково-експертної ради з філософії ВАК України. Є головою Спеціалізованої наукової ради Д. 26. 161.03 із захисту кандидатських і докторських дисертацій з релігієзнавства. Під його керівництвом захищено більше 10 докторських і близько 40 кандидатських дисертацій з релігієзнавчої проблематики.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>