На історичному факультеті відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція

Відкриття заходуЧудовою нагодою для взаємного обміну думками була Всеукраїнська науково-практична конференція «Релігія, Церква, віруючі в добу суспільних викликів: історичний досвід та сучасні рецепції», що відбувалася 22 березня у ТНПУ ім. В. Гнатюка. Конференція проводилась з нагоди 25-ліття заснування історичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка і Тернопільсько-Зборівської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви, а також на пошану пам’яті випускниці історичного факультету, кандидата філософських наук, релігієзнавця Наталії Гаврілової.
У конференції взяли участь науковці, представники духівництва, студенти-історики та семінаристи Тернопільської вищої духовної семінарії імені патріарха Й. Сліпого. Урочисте відкриття конференції розпочалося з привітального слова ініціатора проведення заходу професора Е. Бистрицької, декана історичного факультету В. Міська та вікарія Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, декана м. Тернополя о. В. Козака.Учасники заходу
Роботу в секціях учасники конференції зосередили на актуальних питання сьогодення: «Церква і сучасне суспільство: конфлікт парадигми цінностей?», «Сучасна релігійність: у що вірить молодь в Україні та світі?», «Людина і Церква в історії суспільних процесів».
Жваву дискусію присутніх викликала теми соціального служіння Церкви, явища релігійних маніпуляцій, міграційних процесів, корупції, ставлення до ідеології гендеру тощо. Привернула увагу дискутантів особа священика. Представники духівництва та семінаристи почули, яким бачить священика сучасне суспільство. Проте й вони висловили свої міркування про вплив мирян на священика, взаємну відповідальність сторін у їхніх стосунках, зазначили важливість молитовної підтримки священства.
Семінаристи - учасники заходуЛогічним продовженням дискусії про особу священика стало обговорення сучасного стану рівня релігійності суспільства, зокрема й молоді. Під час розмови було визначено чинники, що впливають на формування релігійної свідомості, окреслено особливості рівня релігійності на різних вікових етапах життя людини та обговорено особливості функціонування різних молодіжних релігійних організацій.
Загалом конференція проходила у дружній атмосфері інтелектуальної дискусії.


Студентка IV курсу,
Ковальчук Ю.

Регіон: 
Tags: 

Додати новий коментар