Подорож підземеллям для студентів-істориків

Учасники екскурсіїНа історичному факультеті нашого університету існує добра традиція дружньої співпраці між студентами, викладачами та представниками Церков і релігійних організацій Тернополя. Нещодавно студентами третього курсу під керівництвом професора  Е. В. Бистрицької і доктора о. Віталія Козака було проведено дослідження й узагальнено матеріал з історії культових пам’яток Тернополя та біографій тернополян, зокрема духовенства, чий внесок у життя громади вкарбовано в історію міста. Зібрані матеріали було передано для музею, який незабаром відкриється у відреставрованому підземеллі Катедрального Собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. Напередодні офіційного відкриття музею вікарій Тернопільсько-Зборівської архиєпархії о. Віталій Козак та настоятель Архикатедрального Собору  о. Орест Павліський провели екскурсію підземеллям для студентів і викладачів історичного факультету.о. Орест Павліський розповідає
Представники духівництва розповіли, яким чином відбувалася реставрація та що нового вдалося дізнатися, досліджуючи цю невідому частину собору. Наприклад, цікавим фактом є те, що центральний храм міста розташований на перетині двох річок, завширшки 40 см., що, згідно з легендою, несуть мертву та живу воду. Підземелля, на думку о. Віталія, не виходить за межі храму, тому гіпотези про ймовірні лабіринти під будівлею не підтверджено проведеними дослідженнями.
о. Віталій Козак розповідає ...Історики цікавилися, яким було функціональне призначення підземелля. Отці пояснили, що беручи до уваги особливості розміщення храму, першопочатково підземелля призначалося для встановлення рельєфної рівноваги споруди та вентиляції північної частини фундаменту. З часом  підземелля використовувалось для різних потреб, зокрема й для зберігання продуктів, реманенту та одягу тощо.
Студенти-історикиЗавдяки ініціативі духовенства Церкви місто отримало ще одну цікаву знахідку, яка стане, ми впевнені, своєрідною родзинкою тернопільської Катедри. А для краян  гостей міста – нагодою поглибити свої знання з історії. Декан історичного факультету В. В. Місько, професор Е. В.Бистрицька, студенти історичного факультету висловлюють щиру подяку о. Віталію та о. Оресту за можливість стати першими споглядачами підземелля.


Студентка IV курсу,
Ковальчук Ю.

Регіон: 
Tags: 

Додати новий коментар