Сегмент духовної освіти в середній школі: перспективи розвитку

Християнська етикаУпродовж років незалежності духовно-моральний компонент в системі середньої загальної освіти в Україні зазнав суттєвих трансформацій. В залежності від регіональної специфіки, політичної кон’юнктури та інших зовнішніх факторів предмети духовного-освітнього та виховного спрямування з’являлись у шкільних програмах, а згодом – зникали. Це стосується, зокрема, таких предметів, як “Основи християнської моралі”, “Етика” тощо. Однак, попри усю неоднозначність ситуації, пов’язаної з особливостями викладання духовно-моральних предметів у сучасній школі, сама необхідність існування духовно-освітнього сегменту в системі шкільної освіти не викликає сумнівів.

За найновішими статистичними даними, викладання духовно-моральних предметів у етика 2тому чи іншому форматі ведеться в 34 відсотках українських шкіл, охоплюючи значну частину учнів. Проте ці курси не є уніфікованими, в деяких випадках вони носять яскраво виражену конфесійну спрямованість, що не завжди сприяє розвитку навчально-виховного процесу в школах. Окрім того, катастрофічно бракує відповідної літератури, професійно підготовлених фахівців, дається взнаки відсутність належної регламентації на загальнодержавному рівні.

Тому на сьогоднішній день ведеться активний пошук нових шляхів і методів духовної освіти для школярів, зокрема, створено спеціальну Громадську раду з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН України.

В. МарущенкоВолодимир Марущенко, голова Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН України і голова благодійного фонду “Християнська освіта”, окреслив основні аспекти розробки нового проекту впровадження курсів духовно-моральних предметів у середніх школах. Передбачається, що зазначені курси носитимуть загально-духовне спрямування, уникаючи конфесійної заангажованості.

 

Ознайомитися з повним текстом публікації можна тут: http://www.religion.in.ua/main/23687-stan-i-tendenciyi-vprovadzhennya-kursiv-duxovno-moralnogo-spryamuvannya.html

Tags: 

Додати новий коментар