Тернопіль відвідав патріарх

Патріарх10 грудня 2015 р. глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) прибув в Тернопіль, щоб очолити Молебень за Україну та освятити меморіал митрополиту Андрею Шептицькому.

Пам’ятну дошку на честь митрополита Андрея встановили на стіні Тернопільської Української гімназії, яку 114 років тому відвідам сам Митрополит.

Дійство розпочалось молебнем о 16.00 в Архикатедральному соборі, після якого патріарх очолив похід до гімназії. Участь також взяли архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій (Семенюк), екзарх Луцький Йосафат (Говера), понад 100 священиків та вірні.

Меморіальну дошку пам’яті праведного Андрея Шептицького створив тернопільський скульптор Олесь Маляр.

Відкриття меморіальної дошки здійснив голова організаційного комітету з пошанування постатті Андрея Шептицького в Тернополі  пан Вадим Перець та директор Української гімназії імені Івана Франка пан Анатолій Крижанівський.

Саме в 1901 році митрополит відвідав тодішню школу, спілкувався з учнями, їхніми батьками та вчителями про національне виховання.Меморіальна дошка

Після закінчення відкриття, подібно до митрополита Андрея, патріарх Святослав поспілкувався з учнями, батьками та вчителями.

Tags: 

Додати новий коментар