“Зустріч тисячоліття”

Зустріч12 лютого 2016 р. відбулася зустріч Папи Франциска та Патріарха РПЦ Кирила. За організацію цієї зустрічі варто дякувати владі Куби, адже вона проходила в Гавані близько 21:30-23:30. Саме тоді Папа Франциск і Патріарх Кирил вийшли до преси з особистими заявами за результатами зустрічі.

Папа Франциск та Патріарх РПЦ Кирил висловили сподівання, що їхня зустріч на Кубі внесе вклад у справу примирення між українськими греко-католиками та православними. Про це йдеться у Спільній декларації, яку підписали Папа Римський та Російський Патріарх. Темі України присвячені аж три пункти документу. Ось один з них: «Вболіваємо з приводу протистояння в Україні, що вже спричинило багато жертв, завдало незліченні страждання мирним мешканцям та привело суспільство до важкої економічної та гуманітарної кризи. Закликаємо всі сторони конфлікту до розсудливості, суспільної солідарності та до діяльного будування миру. Заохочуємо наші Церкви в Україні трудитись над досягненням суспільної гармонії, утриматися від участі в протистоянні та не підтримувати його подальший розвиток».

Папа Франциск та Патріарх Кирил обговорили важку ситуацію в Сирії та Іраку, а також закликали звільнити митрополита, викраденого в Сирії.

Також очільники обох церков торкнулися таких аспектів як інститут сім’ї, проблема евтаназії: «Розвиток так званої евтаназії спричиняється до того, що похилі віком особи та хворі починають почуватися надмірним тягарем для своїх родин та в суспільстві загалом».

Важливого характеру під час обговорення набуло питання об’єднання православних та католиків не лише спільним Переданням Церкви, але також місією проповідувати Христове Євангеліє в сучасному світі. «Ми не конкуренти, а – брати, і цим поняттям повинні керуватися всі наші дії – взаємні та звернені на зовнішній світ. Закликаємо католиків і православних усіх країн навчитися жити разом у мирі та любові, мати ті самі почуття одні до одних».

Зустріч пройшла успішно і плідно. Як зазначив Патріарх Кирил «Це була змістовна розмова, яка дала нам можливість відчути один одного і задекларувати те, що сьогодні дві Церкви можуть спільно працювати, захищаючи християн всього світу, працювати разом, щоб не було війни, щоб усюди поважалося життя людини, щоб укріплювалися сімейні цінності і основи моралі».

Tags: 

Додати новий коментар