1025-ліття хрещення Київської Русі: соціокультурний вимір

Учасники конференції16 жовтня 2013 р. в рамках спільного наукового проекту Центру дослідження духовної культури, релігієзнавчого клубу молодих науковців «Діалоги» та кафедри соціальної роботи Тернопільського національного економічного університету відбулася міжвузівська науково-практична конференція «1025-ліття хрещення Київської Русі: соціокультурний вимір». Конференція пройшла у бібліотеці історичного факультету ТНПУ імені В.Гнатюка, співробітники якої з цієї нагоди підготували книжкову експозицію на тему «Київська Русь – від язичництва до християнства».
Наукове зібрання розпочалося доповіддю спеціального гостя заходу, Ігоря Кульчицького – незмінного багаторічного очільника підрозділів з питань культури, релігій та національностей Тернопільської обласної державної адміністрації.

Виступ пана Кульчицького був присвячений розвитку релігійної ситуації в Україні та на Тернопільщині, і викликав глибоке зацікавлення присутніх своєю актуальністю, новизною та компетентністю доповідача.І. Кульчицький
Подальша робота конференції відбувалася відповідно до укладеної програми заходу, згідно якої доповіді учасників були розподілені по трьох секціях: «Хрещення Київської Русі: об’єктивна реальність чи суб’єктивний вибір політика», «Християнство в Україні: сучасні виміри державно-церковних і міжконфесійних відносин» та «Соціальна місія Церкви в Україні».
У першій секції виступили студенти ІІІ курсу історичного факультету Оксана Слободян, Наталя Пістун і Андрій Лесіцький, доповіді яких логічно продовжували одна одну і були присвячені висвітленню історичних передумов та деяких особливостей християнізації Київської Русі. Завершилася робота секції аналітичним виступом доктора історичних наук, професора Елли Володимирівни Бистрицької, котра окреслила причини і наслідки релігійної реформи князя Володимира.
Друга секція була найбільшою за обсягом і включала в себе доповіді якнайгострішої соціально-політичної тематики. Тож закономірно, що кожна із них завершувалася тривалою і активною дискусією.

У цій секції висвітлили результати своїх наукових досліджень студенти четвертого курсу Степан Прийдун, Руслан Куцик, Ольга Ревуцька, студент 51 групи історичного факультету Антон Гловацький, магістрант Іван Штогрин та аспірантка, президент клубу «Діалоги», Уляна Безпалько. У секції обговорювались питання релігійності та релігійної толерантності  української нації, впливу релігії на життя сучасного суспільства, церковно-державних відносин в Україні та ін.
В. МорозТретя секція була найбільш лаконічною і стислою, проте аж ніяк не поступалася двом морозпершим важливістю обговорюваних питань. Особливо жвавий інтерес викликала доповідь Володимира Мороза – здобувача кафедри стародавньої та середньовічної історії, а також випускового редактора популярної газети «РІА-плюс», котрий висвітлив деякі морально-етичні та релігійні аспекти проведених з нагоди 1025-ліття Хрещення Київської Русі святкувань.
На жаль, за браком часу виступаючим доводилось скорочувати  свої доповіді до тезисного варіанту, проте в подальшому ці роботи в тому чи іншому форматі будуть опубліковані на нашому сайті.
Окремо варто зазначити, що активну участь в роботі конференції приймала Оксана Рудакевич, – кандидат філософських наук, доцент кафедри соціальної роботи ТНЕУ. Пані Оксана охоче дискутувала з доповідачами, розвивала актуальні теми, допомагала створювати на конференції насичену атмосферу справжньої науковості та дружнього спілкування.О. Рудакевич
Окрім безпосередніх доповідачів, участь у роботі конференції взяло багато студентів нашого факультету, а також магістранти кафедри соціальної роботи ТНЕУ. Як відзначила Елла Володимирівна Бистрицька, чисельність учасників конференції та їх активність свідчить про те, що подібні заходи слід проводити якомога частіше. Адже саме науково-дослідна діяльність є тим сегментом навчального процесу у вищій школі, котрий ідентифікує, формує сучасного студента і дозволяє йому в подальшому перетворитись у висококваліфікованого фахівця.

http://www.tnpu.edu.ua/news/161/2073/

Уляна Безпалько

Додати новий коментар